Start
Newsletter

Imię:

Email:

Polish (Poland)English (United Kingdom)

Publikacja „EVSification. Przepis na szkolenie” jest adresowana do wszystkich osób, które mają motywację i kompetencje do organizowania szkoleń i warsztatów dotyczących współpracy z wolontariuszami europejskimi.

Znajdziecie w nim szczegółowy harmonogram oraz szereg narzędzi odnoszących się do każdego z 9 stopni zarządzania pracą wolontariuszy. Narzędzia możecie modyfikować i dostosowywać do potrzeb grupy, z którą współpracujecie.


Propozycje zawarte w „przepisie na szkolenie” oparte są na metodologii edukacji pozaformalnej, co czyni je aktywnym i efektywnym źródłem wiedzy!


Publikacja jest dostępna tutaj

 

Projekt EVSification realizowany w ramach programu Erasmus+.

 

Jak wygląda proces motywowania wolontariuszy EVS?

Jakie znaczenie we współpracy z nimi ma staranie zaplanowana ewaluacja?

Wreszcie, jakie działania podejmować, kiedy mamy do czynienia z konfliktem w projekcie EVS?

 

Odpowiedź na te i inne pytania związane z MOTYWOWANIEM, EWALUACJĄ oraz KONFLIKTAMI w EVS znajdziecie w webinariach dotyczących praktycznych aspektów współpracy z wolontariuszami.

 

Więcej…

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która powstała w ramach projektu „EVSification”.

 

 

Publikacja jest podręcznikiem, który omawia krok po kroku proces współpracy z wolontariuszami EVS. Opiera się na 9 stopniowym cyklu zarządzania wolontariuszami. Zawiera nie tylko materiał teoretyczny, ale szereg praktycznych informacji i sugestii dla osób, które, na co dzień pracują z wolontariuszami europejskimi.

Wersja angielskojęzyczna do ściągnięcia tutaj, polskojęzyczna tutaj.

Jeżeli chciałabyś/chciałbyś otrzymać papierową wersję podręcznika w języku angielskim – napisz do nas –  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Projekt EVSification realizowany w ramach programu Erasmus+.

 

Fundacja FERSO (Polska) wraz z Cluj-Napoca Volunteer Centre (Rumunia) oraz Centrum Dobrovolnictva (Słowacja) zaprasza na cykl webinariów dotyczący zarządzania i współpracy z wolontariuszami w projektach międzynarodowych, takich jak Wolontariat Europejski (EVS).

 

 

Koordynujesz projekty EVS, albo pracę wolontariuszy? Jesteś ich mentorem? Reprezentujesz organizację, która niedawno otrzymała akredytację do realizowania EVS? A może po prostu ciekawi cię jak wygląda współpraca z wolontariuszami europejskimi?

Bez względu na odpowiedź, webinaria są właśnie dla Ciebie!


Bazując na potrzebach organizacji współpracujących z wolontariuszami EVS, które zostały wyrażone w trakcie prowadzonego przez nas badania, wybrałyśmy dla Was 3 kluczowe zagadnienia związane z procesem zarządzania wolontariuszami, które chciałybyśmy poruszyć w trakcie webinariów:

  1. ​​Motywowanie wolontariuszy EVS – co mogę zrobić jako koordynator? (poniedziałek, 27 czerwca, 16:00 - 17:15 EEST)
  2. ​​Konflikty w EVS (poniedziałek, 4 lipca, 14: 00-15: 00 CEST)
  3. ​​Ewaluacja: sztuka zadawania pytań (poniedziałek, 11 lipca, 16: 00-17:30 CEST)

Zapraszamy do udziału w każdym webinarium – nie ponosisz żadnych kosztów!


Jeśli ze względu na dyspozycyjność i tematykę webinariów nie możesz wziąć udziału we wszystkich trzech, zawsze możesz wybrać to, którego temat jest dla Ciebie najważniejszy i wziąć udział tylko w nim.
Liczba uczestników jest ograniczona do 20 dla każdego webinarium!


Aby dowiedzieć się więcej na temat webinariów oraz rejestracji, kliknij tutaj.


Aby uzyskać więcej szczegółów skontaktuj się z nami bezpośrednio pod adresem:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (Osoba kontaktowa: Dana Solonean).

 

 

 

Co roku do Łodzi przyjeżdża 10 wolontariuszy europejskich, którzy potrzebują właśnie Twojego wsparcia!

Dlatego ośrodek 3Piętra poszukuje dla nich mentorów.

 

Co będzie Twoim zadaniem?

Pomoc wolontariuszom w zapoznaniu się z miastem, kulturą i życiem w Łodzi i Polsce.

Spotkania z nimi podczas 11-miesiecznego pobytu.

Wsparcie podczas projektu.

Nie potrzebujesz do tego żadnego doświadczenia, to my pomożemy Ci je zdobyć!

Dlaczego warto?
Poznasz nowych ludzi z całej Europy, dzięki szkoleniom i warsztatom zdobędziesz wiedzę nt. międzykulturowości (i nie tylko) oraz doświadczenie w pracy z ludźmi. Podszkolisz języki obce, będziesz mieć szansę na: poznanie świata organizacji pozarządowych oraz poznanie ich świata od podszewki, wzięcia udziału w działaniach i wydarzeniach międzynarodowych, a także możliwość wyjazdów na wymiany i szkolenia.

Przede wszystkim jednak - przeżyjesz niesamowitą przygodę!

Jak aplikować?

Wypełnij formularz: [TUTAJ]

Masz pytania? Napisz do nas już teraz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rekrutacja trwa do 20 lipca 2016 roku, po tym terminie skontaktujemy się z wami! :)

 

EVS Camp to wydarzenie promujące EVS, czyli wolontariat europejski (jedna z Akcji programu Erasmus+).


Ponad 100 osób, 30 warsztatów i aktywności związanych z EVS, oraz oczywiście niezapomniany czas i zabawa w trakcie trzech dni spędzonym w rumuńskich górach!

 

Impreza rozpoczęła obchody EVS 20 – 20 - lecia istnienia Wolontariatu Europejskiego, była zorganizowana w ramach projektu EVSification realizowanego przez Cluj-Napoca Volunteer Center (Rumunia), Ferso (Polska) oraz Centrum dobrovoľníctva (Słowacja)

 Projekt finansowany z programu Erasmus+

 
logowanie

 

 

 

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

 

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)