Drukuj

Bezpłatne warsztaty o Wolontariacie Europejskim dla organizacji z Łodzi i województwa łódzkiego


Czy Twoja organizacja cierpi na brak rąk do pracy? Czy poszukujesz pracowników do projektów? Sprawdź jak możesz pozyskać aktywnych i kreatywnych wolontariuszy!

A może młode osoby z Twojej miejscowości chcą wyjechać na kilkumiesięczną praktykę wolontariacką za granicę? Możesz im w tym pomóc! Zapraszamy na warsztaty w środę, 8. grudnia do siedziby Fundacji FERSO, ul. Piotrkowska 85.

Fundacja FERSO już od wielu lat gości wolontariuszy z zagranicy. Jesteśmy pod wrażeniem ich kreatywności, umiejętności oraz rozlicznych talentów i sumienności. W tym roku w Fundacji pracują: Lisa z Austrii, Tamuna z Gruzji oraz Judith z Belgii. Będzie można je poznać i porozmawiać z nimi w czasie warsztatów.

Kiedy? środa, 7. grudnia 2011, godz. 10:00-17:00

Gdzie? Fundacja FERSO, ul. Piotrkowska 85, Łódź

Cel: Zwiększenie wiedzy na temat Programu „Młodzież w działaniu” z szczególnym uwzględnieniem Akcji 2 – Wolontariat Europejski

Uczestnicy:

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji nie nastawionych na zysk zainteresowanych goszczeniem lub wysyłaniem Wolontariuszy Zagranicznych

Zagadnienia podjęte podczas szkolenia:
Czym jest Program „Młodzież w działaniu”

Na czym polega Wolontariat Europejski? (zasady goszczenia i wysyłania)

Co to znaczy gościć/wysyłać wolontariusza?

Jak pracować z Wolontariuszem Europejskim?

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 505 450 526.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Warsztaty organizowane są w ramach akcji Jesień Wolontariatu w województwie łódzkim.

Więcej informacji na: www.evs.org.pl