Drukuj

SZKOLENIE „Analiza potrzeb organizacji”

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.


Analiza potrzeb organizacji to szkolenie dedykowane tym, którzy zaczynają pracę w organizacji, jak i tym, których organizacja działa od dłuższego czasu.

W czasie szkolenia zajmiemy się narzędziami, dzięki którym można łatwiej zauważyć w przestrzeni organizacji jej szczególną sytuację wewnętrzną i zewnętrzną, prześledzić procesy wpływające na kondycję organizacji oraz określić strategiczne i taktyczne cele.

Przyglądać się będziemy przykładowym przypadkom, a także Twojej organizacji tak aby jak najlepiej nauczyć się posługiwać narzędziami analizy potrzeb, by móc ją wykorzystać w pracy we własnej organizacji.

Dzięki udziałowi w szkoleniu masz szansę dowiedzieć się jak:
·         adekwatnie rozpoznawać problemy i potrzeby środowiska, w jakim działa Twoja organizacja
·         szybko i skutecznie rozpoznawać potrzeby i potencjał grup docelowych, dla których działa Twoja organizacja
·         dobrze zaplanować i zrealizować działania odpowiadające faktycznym potrzebom społecznym

Jeśli to Cię nie przekonało do udziału w szkoleniu – przeczytaj dalej! Dowiesz się też w jaki sposób:
·         motywować siebie i zespół do obserwowania procesów zachodzących w organizacji
·         odnaleźć zasoby, o których dotąd nie wiedziałeś, a są w Twojej organizacji
·         badać potrzeby organizacji, żeby efektywnie funkcjonowała
·         dowiedzieć się w jakim miejscu organizacja jest teraz
·         i w związku z tym określić cele długo i krótkoterminowe


Nasze spotkanie będzie miało charakter interaktywnych warsztatów,  w dialogu z praktykami.  Dwudniowe szkolenie opierać się będzie na dużej ilości ćwiczeń, mających na celu praktyczne poznanie różnorodnych narzędzi, adekwatnych do indywidualnych preferencji i kompetencji uczestników. Zagadnienia spotkania  dopasowane są do  realiów i potrzeb uczestników.   
Szczegółowy program szkolenia zostanie opracowany w odpowiedzi na faktyczne potrzeby uczestników biorących udział w szkoleniu (formularz zgłoszeniowy)  
Trener: Anna Marta Wilczkowska – Absolwentka PWSSP w Łodzi i Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Menedżer, trener II stopnia (treningu interpersonalnego), pedagog, arteterapeuta.W pracy coachingowej posiada wieloletnie doświadczenie poparte szkoleniami i warsztatami rozwojowymi. Współpracowała jako coach w projektach dedykowanych organizacjom pozarządowym, posiada duże doświadczenie w coachingu menedżerskim i life-coachingu.W pracy trenerskiej i coachingowej opiera się na sprawdzonych często niestandardowych, autorskich  metodach,  opartych na wiedzy z zakresu zarządzania pedagogiki i psychologii.Publikuje w periodykach internetowych: Magazynie Psychologicznym Tu i Teraz, na stronach INFOR (WieszJak.pl), oraz Nowoczesnej Firmy.
Szkolenie:  6 listopad  2013   od 9.00 do 17.00
Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmowane są do 29.10.2013:
https://docs.google.com/forms/d/14UYovj5bn9XyB0-ht-n9-LwVBY8O4ibdhZHZQ3D5xA4/viewform

Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)

Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.

Formularze dostępne też na stronie www.lcobywatelskie.blogspot.com
Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 30 października 2013.

W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt pod nr tel. 426327977  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.