SZKOLENIE „Zarządzenie projektem w oparciu o misje, wizje i strategie rozwoju organizacji”

15 - 16.11.2013Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.


Celem szkolenia  jest podniesienie wiedzy w zakresie tworzenia i zarządzania projektami. W szkoleniu rozumiemy projekt jako długofalowe, zaplanowane działanie organizacji, w oparciu o jej misję, potrzeby beneficjentów i członków. Zastanowimy się, jak spowodować, aby projekty służyły rozwojowi organizacji w szerszym aspekcie, niż tylko poprzez pisanie ich na potrzeby konkursów grantowych. Poszukamy tez odpowiedzi, kim w zasadzie jest koordynator projektu i co może zrobić, aby poprzez swoją pracę budować potencjał swój i swojego zespołu. 
Szczegółowe zagadnienia:

 

 

  1. Po co robimy projekty?
  2. Jak poprzez działania projektu realizować misję organizacji?
  3. Jak zarządzać ludźmi w trakcie tworzenia i realizacji projektu?
  4. Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z monitoringiem i ewaluacją w trakcie projektu?
  5. Jak przełożyć nasz świetny projekt do formularza grantowego?
  6. Co zrobić, abyśmy to my mieli kontrole nad finansami, a nie one nad nami?


Szkolenie skierowane jest do osób, które maja już   doświadczenie w temacie pracy projektem. Zatem na szkolenie zapraszamy osoby, które tworzyły lub/i realizowały min. 1 projekt.Szczegółowy program szkolenia zostanie opracowany w odpowiedzi na faktyczne potrzeby uczestników biorących udział w szkoleniu (formularz zgłoszeniowy)  

Trenerzy:Jacek Jędrzejczak – certyfikowany trener biznesu metodologii SET.  Absolwent kursu „Profesjonalny menadżer 3 sektora” przy Colegium Civitas.  Działa w organizacji pozarządowych od wielu   lat, prowadził setki godzin warsztatów i szkoleń dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Wiceprezes Łódzkiej Federacji Organizacji Pozarządowych. 
Joanna Jędrzejczak – Absolwentka Pedagogiki Medialnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w organizacjach pozarządowych od 2004 roku, głownie jako edukatorka i koordynatorka projektów międzynarodowych.  od 2006 roku trenerka programu „Młodzież w działaniu”. 
Szkolenie:  15 -16 listopad  2013   od 9.00 do 17.00

Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmowane są do 07.11.2013:
https://docs.google.com/forms/d/16zqi1GitNR-Z_ngch2wlUKAORGr-vOV8pUCiWB1qP4U/viewform

Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)

Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 08 listopada 2013.

W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt pod nr tel. 426327977  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logowanie

 

 

 

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)