SZKOLENIE „Mission impossibe?- o wizji i misji w organizacji pozarządowej”

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.


Zagadnienia misji i wizji są podstawą działań w organizacjach pozarządowych. Podczas listopadowego spotkania postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania: 
§  Czym są wizja i misja w organizacji pozarządowej?§  Jakie są sposoby tworzenia misji i wizji? Jakim językiem ją pisać? Kto ją tworzy? Jakie powinno być wsparcie w jej wdrażaniu? Jaki wpływ ma otoczenie na jej charakter?§  Jak przejść od stanu w organizacji, kiedy wizja i misja nie są jasne  (jeżeli w ogóle istnieją) do etapu, kiedy misja i wizja są jasno określone, znane i rozumiane przez wszystkich członków organizacji, gdzie misja i wizja wytyczają kierunek strategicznych działań organizacji i są czynnikiem niezbędnym w podejmowaniu decyzji?§  Czy o wartościach faktycznie się nie dyskutuje? - kiedy i jak mówimy o wartościach w organizacji, skoro nowoczesne zarządzanie koncentruje sie na ludziach, na motywach ich działania i wartościach jakie sobą reprezentują jako zasób organizacji?§  Misja, wizja i wartości, a kultura jawna i ukryta organizacji jako odzwierciedlenie kultury szerszych zbiorowości.§Czy misja i wizja są bytem niezmiennym, stałym? 
Metodycznie spotkanie oparte jest przede wszystkim na pracy warsztatowej, ćwiczeniach. dyskusjach i materiałach źródłowych. Zagadnienia spotkania  dopasowane są do  realiów i potrzeb uczestników.  Szczegółowy program szkolenia zostanie opracowany w odpowiedzi na faktyczne potrzeby uczestników biorących udział w szkoleniu (formularz zgłoszeniowy) .
Trener: Dagna Gmitrowicz – Osoba działająca na rzecz pozytywnej zmiany społecznej, pracująca na rzecz rozwoju indywidualnego , zespołów i społeczności. Poruszająca tematy związane z iluzją demokracji i alternatywnymi sposobami podejmowania decyzji, efektywną komunikacją i pracą na rzecz porozumienia. Prowadzi szereg działań mających na celu wzmocnienie kreatywności wśród odbiorców i samosterowności połączone z mapowaniem zasobów i predyspozycji. Pracuje nad profesjonalizacją trzeciego sektora, aktywnie współtworzy alternatywną przestrzeń kulturalną w Łodzi.

 

Szkolenie:  29 listopad  2013   od 9.00 do 17.00
Zgłoszenia za pomocą formularza online przyjmowane są do 22.11.2013:
https://docs.google.com/forms/d/16A5oZTT9uNtyIGl4Fr8U8XUw46OLOtIz53iY36O4P4M/viewform

Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)
Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.

Formularze dostępne też na stronie www.lcobywatelskie.blogspot.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 22 listopada 2013.

W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt pod nr tel. 426327977  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logowanie

 

 

 

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)