Start
Newsletter

Imię:

Email:

Polish (Poland)English (United Kingdom)

W tym artykule znajdziecie bardziej szczegółowe informacje dotyczące programu „Młodzież w Działaniu” i opis poszczególnych akcji, kto może brać w nich udział, czas trwania, zasady dofinansowania, kto jest odpowiedzialny za koordynacje programu oraz jakie państwa mogą brać w nim udział.

 

Więcej…

 

Oświadczenie Fundacji FERSO, oficjalnej Regionalnej Struktury Wsparcia programu "Młodzież w działaniu", w sprawie ofert odpłatnego przygotowywania wniosków do programu "Młodzież w działaniu" oraz odpłatnych szkoleń prowadzonych przez firmy prywatne.

Informujemy, że w ciągu roku dla beneficjantów z woj. łódzkiego odbywają są BEZPŁATNE szkolenia i konsultacje na temat zasad programu "Młodzież w działaniu", które przygotowują do realizacji projektów oraz wypełniania wniosków o dofinansowanie. Szkolenia te prowadzą wybrane i rekomendowane przez Narodową Agencję ośrodki szkolące, które dysponują szeroką wiedzą o programie, mają doświadczenie w realizacji projektów młodzieżowych oraz zapewniają odpowiednią jakość przeprowadzanych szkoleń.

W województwie łódzkim regionalną strukturą wsparcia programu jest Fundacja FERSO - działamy nieodpłatnie na rzecz potencjalnych i przyszłych beneficjentów programu.

Wszelkiego rodzaju szkolenia odpłatne odbywają się poza system kontroli jakości przez Narodową Agencje Programu "Młodzież w działaniu" oraz narażają beneficjentów na niepotrzebne, duże koszty - 500 zł za 6 godzinne spotkanie informacyjne! Narodowa Agencja nie bierze żadnej odpowiedzialności za przekazywane tam treści
.

Podobnie przestrzegamy przed oferta odpłatnego pisania wniosków - nasza analiza wykazała brak podstawowej wiedzy na temat programu, wiemy też iż składane wnioski przez te firmy zostają wyłapywane i odrzucane ze względu na rażące błędy merytoryczne.
Równocześnie dziękujemy organizacjom za informacje o wysyłce na ich maile informacji reklamy odpłatnych szkoleń i prosimy o uwagę w tej kwestii.

Zespół Fundacji

 

Program "Młodzież w działaniu" oferuje wsparcie we wszystkich regionach Polski poprzez następujące struktury:

1. Ośrodki szkolące programu "Młodzież w działaniu"
Ośrodki szkolące oferują szkolenia wprowadzające. Trwają one 2 lub 3 dni, poruszają tematykę związaną ze strukturą Programu, podziałem na Akcje i ich specyfiką, cyklem projektowym, podstawowymi aspektami jakościowymi projektu w Programie, założeniami jakościowymi w poszczególnych Akcjach, priorytetami i edukacją pozaformalną oraz pracę nad wnioskiem do programu i finansowanie działań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym bądź szkoleniu wprowadzającym - sprawdź aktualne zaproszenia na stronie www.youth.org.pl lub skontaktuj się z podanymi osobami w Twoim regionie.

2. Konsultanci programu
Przez nich prowadzone są konsultacje. Można na nich przedyskutować swój pomysł na projekt, zasięgnąć porady dotyczącej prawidłowego wypełnienia wniosku o fundusze, zrealizowania już zaakceptowanego projektu bądź właściwego rozliczenia działań. Jeśli jesteś tym zainteresowany, skontaktuj się z konsultantem działającym w Twoim województwie, po kliknięciu na interesującym Cię regionie Polski zobaczysz jego adres.

Konsultanci na pracę związaną z naszym programem poświęcają dwie godziny w tygodniu, dlatego radzimy skontaktować się z nimi odpowiednio wcześniej, aby na pewno znaleźli dla Was czas.

Ponadto konsultanci organizują spotkania informacyjne -  prezentacje możliwości oferowanych przez program "Młodzież w działaniu". Sprawdź aktualne zaproszenia na spotkania lub skontaktuj się z konsultantem w Twoim regionie. Spotkania trwaja do 3 godzin.

Informacja pochodzi ze strony www.youth.org.pl

Fundacja FERSO jest ośrodkiem szkolącym programu oraz punktem konsultacyjnym w regionie łódzkim. Zapraszamy do konsultowania pomysłów i współpracy z nami!

 

Przedstawiamy oświadczenie Narodowej Agencji w sprawie ofert odpłatnego przygotowywania wniosków do programu "Młodzież w Działaniu" (z dn. 1 marca 2010 r.)

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie ofertami związanymi z odpłatnym przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Młodzież w działaniu?"przypominamy, że jednym z podstawowych założeń programu jest bezpośrednie zaangażowanie młodych ludzi w proces przygotowywania projektu i samodzielne wypełnianie wniosku. Dlatego też działalność polegającą na odpłatnym świadczeniu tego typu usług uważamy za naganną i sprzeczną z podstawowymi założeniami programu edukacyjnego jakim jest "Młodzież w działaniu". Zdecydowanie odradzamy korzystanie z tego typu wsparcia.

Narodowa Agencja nie jest związana z jakąkolwiek firmą komercyjną, która oferuje usługi z zakresu pośrednictwa w uzyskiwaniu dofinansowania, a także nie ponosi odpowiedzialności za działalność tego typu przedsiębiorstw.

Jednocześnie informujemy, że w ciągu roku na terenie całego kraju odbywają są BEZPŁATNE szkolenia i konsultacje na temat zasad programu, które przygotowują do realizacji projektów oraz wypełniania wniosków o dofinansowanie. Organizowane są również bezpłatne szkolenia dotyczące m.in. włączania młodzieży z mniejszymi szansami oraz edukacji pozaformalnej. Szkolenia te prowadzą wybrane i rekomendowane przez Narodową Agencję ośrodki szkolące, które dysponują szeroką wiedzą o programie, mają doświadczenie w realizacji projektów młodzieżowych oraz zapewniają odpowiednią jakość przeprowadzanych szkoleń.

Źródło: Narodowa Agencja programu "Młodzież w Działaniu"

UWAGA! Informacje na temat konsultacji dotyczących programu oraz terminów kolejnych szkoleń w regionie łódzkim znajdą Państwo na naszej stronie. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych przez nas szkoleniach. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy do współpracy!

 

Z radością informujemy, iż Fundacja FERSO została ponownie wybrana regionalnym ośrodkiem szkolącym i konsultacyjnym programu "Młodzież w działaniu". Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które są w trakcie realizacji projektów w ramach programu "Młodzież w działaniu" lub planują ją rozpocząć, aby regularnie odwiedzały stronę www.evs.org.pl, na której zamieszczane będą informacje dotyczące projektu. Zapraszamy także do skontaktowania się z zespołem Fundacji.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…

 

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

 

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)