Drukuj

Jesteś organizacją działającą w małej miejscowości? Chcesz aby młodzież współpracująca z Wami miała szansę wyjechać za granicę na wolontariat? Chciałbyś gościć wolontariuszy z któregoś z państw europejskich? Nie wiesz jak się do tego zabrać?

Pomożemy Ci! kliknij "więcej" !

 

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service EVS) to akcja umożliwiająca wolontariuszowi lub grupie wolontariuszy podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu i Sąsiedzkich Krajach Partnerskich. EVS powstał po to, by wolontariusze mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój osobisty i zawodowy przez doświadczenia związane z edukacją poza formalną. Wolontariat Europejski to szansa dla organizacji i instytucji, które chcą gościć i wysyłać wolontariuszy. Organizacją Wysyłającą, Goszczącą lub/i Koordynującą może zostać każda organizacja, której działalność nie jest nastawiona na zysk. Organizacja taka musi uzyskać status akredytowanej organizacji EVS.

Gdzie mogę zrealizować EVS?

Zrealizowanie EVS jest możliwe w "Krajach Programu" (wszyscy członkowie UE, Turcja, Islandia, Liechtenstein, Norwegia), oraz w sąsiadujących krajach (Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Macedonia, Serbia, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Białoruś, Mołdawia, Rosja, Ukraina), lub "Inne-Kraje Partnerskie na świecie" np. Ameryka Łacińska, Karaiby, Azja, Oceania.

Istotne jest jedynie to, żeby jeden z dwóch krajów (goszczących lub wysyłających) był z Unii Europejskiej.

Kto może wziąć udział?

Każdy w wieku od 18 do 30 lat, kto chciałby przeżyć niesamowity czas, zdobyć doświadczenie, poznać wyjątkowych ludzi!

Jak długo trwają projekty?

Sam możesz zdecydować ile czasu spędzisz u organizacji goszczącej! Projekty trwają od 2 do 12 miesięcy (najczęściej od 6 do 12). Musisz odbyć również trening przed wyjazdem i ewaluację.

Jakie muszę ponieść koszty?

Koszty są niewielkie- gdyż Unia Europejska opłaca prawie wszystkie wydatki! Nie musisz martwić się o koszt zakwaterowania, ubezpieczenia, podróży, jedzenia! Dodatkowo masz zapewniony kurs języka kraju, do którego pojedziesz, a także kieszonkowe na drobne wydatki.

Jak wypełnić wniosek?

Zanim wypełnisz wniosek, musisz znaleźć organizację wysyłającą, która będzie Cię wspierała, i która wypełni z Tobą wniosek.

Nie wiesz do kogo się udać?

 

Fundacja FERSO chętnie Ci pomoże!

 


www.ferso.org

 

więcej informacji na stronie www.youth.org.pl