Drukuj

Przedstawiamy oświadczenie Narodowej Agencji w sprawie ofert odpłatnego przygotowywania wniosków do programu "Młodzież w Działaniu" (z dn. 1 marca 2010 r.)

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie ofertami związanymi z odpłatnym przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Młodzież w działaniu?"przypominamy, że jednym z podstawowych założeń programu jest bezpośrednie zaangażowanie młodych ludzi w proces przygotowywania projektu i samodzielne wypełnianie wniosku. Dlatego też działalność polegającą na odpłatnym świadczeniu tego typu usług uważamy za naganną i sprzeczną z podstawowymi założeniami programu edukacyjnego jakim jest "Młodzież w działaniu". Zdecydowanie odradzamy korzystanie z tego typu wsparcia.

Narodowa Agencja nie jest związana z jakąkolwiek firmą komercyjną, która oferuje usługi z zakresu pośrednictwa w uzyskiwaniu dofinansowania, a także nie ponosi odpowiedzialności za działalność tego typu przedsiębiorstw.

Jednocześnie informujemy, że w ciągu roku na terenie całego kraju odbywają są BEZPŁATNE szkolenia i konsultacje na temat zasad programu, które przygotowują do realizacji projektów oraz wypełniania wniosków o dofinansowanie. Organizowane są również bezpłatne szkolenia dotyczące m.in. włączania młodzieży z mniejszymi szansami oraz edukacji pozaformalnej. Szkolenia te prowadzą wybrane i rekomendowane przez Narodową Agencję ośrodki szkolące, które dysponują szeroką wiedzą o programie, mają doświadczenie w realizacji projektów młodzieżowych oraz zapewniają odpowiednią jakość przeprowadzanych szkoleń.

Źródło: Narodowa Agencja programu "Młodzież w Działaniu"

UWAGA! Informacje na temat konsultacji dotyczących programu oraz terminów kolejnych szkoleń w regionie łódzkim znajdą Państwo na naszej stronie. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych przez nas szkoleniach. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do współpracy!