Drukuj

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat Wolontariatu Europejskiego wydanymi przez Narodową Agencję programu "Młodzież w działaniu". Znacznie więcej znajdziecie na stronie http://youth.org.pl/index.php/ida/7/

Wolontariat zmienia nas, czyli jak zostać Europejskim Wolontariuszem
Publikacja jest zbiorem ?zapisków z podróży? osób, które już wróciły z wyprawy wolontariackiej. Z jednej strony pokazują, jakie doświadczenia można zdobyć, podążając drogą Wolontariatu Europejskiego, a z drugiej strony chcą podzielić się wiedzą, jak taką drogę rozpocząć i czego można się na niej spodziewać.

Plik dostępny on-line TU


Przewodnik dla organizacji goszczących Wolontariatu Europejskiego
Przewodnik został przygotowany z myślą o organizacjach, które zaczynają realizować projekty w ramach Akcji 2. polegające na goszczeniu młodych ludzi z zagranicy przyjeżdżających do Polski na wolontariat. Publikacja podzielona jest na trzy części; w pierwszej znajdują się szczegółowe informacje na temat przebiegu projektu Wolontariatu Europejskiego, praw i obowiązków zaangażowanych osób oraz wskazówki dotyczące całego pobytu wolontariusza. Druga i trzecia część zaadresowane są do koordynatora projektu i mentora.

Plik dostępny on-line TUWolontariat zmienia świat, czyli Wolontariat Europejski w Twojej organizacji
Publikacja przedstawia istotę i historię Wolontariatu Europejskiego oraz korzyści płynące z jego realizacji dla wszystkich zaangażowanych stron. Dodatkowo praktyczne wskazówki zaopatrzą czytelnika w wiedzę na temat tego jak otrzymać akredytację, kim są partnerzy projektu oraz czy program "Młodzież w działaniu" finansuje cały projekt oraz innych ważnych faktów. W książce nie zabraknie również przykładów dobrych praktyk.

Plik dostępny on-line TU

Informacje pochodzą ze strony www.youth.org.pl