Drukuj

Znajdź eurowolontariat dla siebie!

Jeśli zastanawiasz się nad udziałem w wolontariacie europejskim, ale nie wiesz dokładnie czym chciałabyś się zajmować, zajrzyj do naszego artykułu poniżej i na stronę Eurodesk Polska. Znajdziesz tam bazę eurowolontariatów.

Musisz wybrać kraj do którego chciałbyś wyjechać, tematykę jaka cię interesuje oraz czas jaki masz do dyspozycji.

Kraje do wyboru to:

Austria ,Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja Hiszpania Holandia,Irlandia,Islandia,Lichtenstein,Litwa,Luksemburg,Łotwa,Malta,Niemcy,Norwegia,Polska,Portugalia,Rumunia,Słowacja,Słowenia,Szwajcaria,Szwecja Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

W tematyce wolontariatu macie do wyboru:

ekologie, konserwacje zabytków, kulturę i sztukę, opiekę nad dziećmi potrzebującymi, wolontariat humanitarny, wolontariat religijny.

Następnie wybieracie rodzaj: workcamp, krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy

- workcamp – od 1 do 5 tygodni,
- wolontariat krótkoterminowy – 1- 6 miesięcy,
- wolontariat średnioterminowy- 6-12 miesięcy
- wolontariat długoterminowy – 1-2 lata

Może chcecie wyjechać na wolontariat do Francji do kopalni srebra? Może Kenia gdzie uczylibyście matematyki i angielskiego lub pomagali w budowie szkół dla miejscowych ludzi? Albo chcesz się sprawdzić jako streetworker w Londynie lub pomóc w opiece nad osobami niepełnosprawnymi w Norwegi? W bazie czeka na Was 13 stron propozycjami eurowolontariatów do przejrzenia. Na pewno coś dla siebie znajdziecie! Musisz także się zastanowić ile pieniędzy jesteś w stanie poświęci na tej cel, ponieważ niektóre wyjazdy nie płacą za podróż czy wyżywienie. Często trzeba tez uiścić tzw. opłatę rejestracyjną. W niektórych wypadkach wolontariusze dostają kieszonkowe. Zwróćcie uwagę na wymagania wiekowe, czasami wolontariusze muszą być pełnoletni!

To tylko niektóre informacje dotyczące wolontariatu europejskiego. Osoby z regionu łódzkiego zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na naszej stronie internetowej:

http://evs.org.pl/evs/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=24〈=pl

TAGI : WOLONTARIAT EUROPEJSKI, EUROWOLONTARIAT, MLODZIEŻ W DZIAŁANIU, YOUTH IN ACTION,WOLONTARIAT,WOLONTARIAT MIĘDZYNARODOWY

Źródło informacji: www.eurodesk.pl/eurowolontariat