Drukuj

nową serię książek Wydawnictwa Zielona Sowa!

Czy można połączyć ze sobą tak kultowe pozycje, jak „Zabić Drozda” Harper Lee, „To” Stephana Kinga oraz „Przygody Trzech Detektywów” sygnowane nazwiskiem Alfreda Hitchcocka? Okazuje się, że można i to ze świetnym efektem!

 

 

„Niewidzialni” to bestsellerowa seria książek przygodowych dla młodzieży, stworzona przez włoskiego pisarza Giovanniego del Ponte. Opowiada historię trójki outsiderów, którzy nieoczekiwanie (nawet dla siebie samych) zaprzyjaźniają się i wspólnie przeżywają niesamowite przygody, często mrożące krew w żyłach. Jednak wciągająca fabuła nie jest jedyną zaletą „Niewidzialnych”. Książki del Ponte opowiadają o ponadczasowych wartościach w sposób intrygujący, a zarazem daleki od patosu. Autor świetnie żongluje słowem, a dyskretna ironia dodaje jego prozie subtelnego smaczku. Jednak największą zaletą „Niewidzialnych” jest autentyczność postaci – bohaterowie nie są przerysowani, co jest niestety głównym grzechem powieści dla młodzieży. Giovanni del Ponte podchodzi do czytelnika z szacunkiem, co sprawia, że lektura sprawia prawdziwą przyjemność nie tylko młodszym czytelnikom (coś o tym wiem)…

No dobrze, ale o czym dokładnie są te książki?

Pierwszy tom serii, „Tajemnica Misty Bay” rozpoczyna się podczas letnich wakacji, które Douglas spędza u swego wuja Kena w Misty Bay, mglistym kalifornijskim miasteczku. Poznaje tam Crystal i Petera, z którymi spędza czas. Niebawem w miasteczku zaczyna dochodzić do dziwnych wydarzeń, a przyjaciele z dzieciństwa wujka Kena, w tym babcia Crystal, zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Czy tajemnica sprzed lat, koszmary senne dręczące Douglasa oraz obecne wydarzenia mają ze sobą coś wspólnego?

Druga książka z serii, „Czarownica z Dark Falls” rozgrywa się już po powrocie do szkoły. Młodzi bohaterowie wrócili do swoich rutynowych zajęć, jednak ciągle rozpamiętują wydarzenia minionych wakacji. W ferie wiosenne nadarza się jednak okazja do spotkania – Crystal zaprasza przyjaciół na święta wielkanocne do Dark Falls, miasteczka w Massachusetts, gdzie krąży legenda o czarownicy zabitej przez lokalnego bohatera. Po przyjeździe do Dark Falls Crystal znika w tajemniczych okolicznościach, a przez miasteczko przetacza się fala morderstw. Chłopcy będą musieli wykorzystać wszystkie swoje siły, by rozwikłać zagadkę, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje…

Na koniec jeszcze jedna ciekawa informacja – doniesienia o akcjach niepeniaczy dotarły do Wydawnictwa Zielona Sowa. W związku z tym Nie Peniaj, Zmieniaj objęło patronat nas polskim wydaniem serii „Niewidzialni” :)