Drukuj

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest podróżować po całym świecie? Czy przy minimalnych środkach chcesz maksymalnie zmienić otaczającą Cię rzeczywistość? Przyjdź na spotkanie z międzynarodowymi wolontariuszami w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego 18 października 2012 roku, a dowiesz się jak to zrobić!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest podróżować po całym świecie? Czy przy minimalnych środkach chciałbyś  maksymalnie zmienić otaczającą Cię rzeczywistość? A może wiesz już, że wolontariat to fantastyczna przygoda, i po prostu chciałbyś zdobyć informacje na temat programów europejskich, które wesprą cię w rozszerzeniu  swojej działalności   ze skali lokalnej  do  międzynarodowej?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco oznacza to, że  wydarzenie które będzie miało w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego 18 października 2012 roku jest dla Ciebie! To właśnie tam od godziny 10.00 do godziny 14.00 będziesz mógł spotkać międzynarodowy zespół wolontariuszy, którzy podzielą się z Tobą swoimi refleksjami i doświadczeniami w tej dziedzinie. Opowiedzą o swoich krajach, swoich działaniach jakie podejmują na rzecz Łodzi. Wolontariat czasem bywa źle kojarzony, nie zawsze rozumiany,   a może być super przygodą i doświadczeniem życiowym! I   to właśnie Ci pokażemy.

Lubisz tworzyć?. Leży Ci na sercu dobro zwierząt, a masz dosyć tymczasowych rozwiązań takich jak dorywcza praca w schronisku? Lubisz pomagać ludziom? Nic prostszego! Wszystko, co sobie zamierzysz, leży w zasięgu Twojej ręki, a my możemy Ci pomóc – udzielić informacji, pokazać  odpowiednie ścieżki, pokierować do odpowiednich instytucji. Nigdzie nie znajdziesz takiej otwartości przepływu informacji! Nie zwlekaj, przyjdź i nas poznaj! Pomagaj innym i wymieniaj się doświadczeniami To, że jako wolontariusze działamy bez wynagrodzenia finansowego, nie oznacza, że  nic z tego nie mamy!

Nie taki wolontariat straszny jak go malują, przyjdź do Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego i przekonaj się sam!

Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 32

18 października 2012 roku od godziny 10.00 do godziny 14.00

 

 


Działanie odbywa się w ramach projektu "Wolontariat kreuje Łódź!" obejmującego promocję i organizację wolontariatu w mieście Łodzi oraz jest realizowane dzięki  dofinansowaniu przez Urząd Miasta Łodzi, program "Młodzież w działaniu" oraz za środków 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego"

Projekt odbywa się pod patronatem: Pani Prezydent Hanna Zdanowska, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Łódzkiego Kuratorium Oświaty.
więcej:
www.zmieniaj.org/wolontariat