Drukuj

Podczas szkolenia uczestnicy poznają różne formy partnerstwa: poznają możliwości, które oferuje sektor administracji publicznej w kontekście  współpracy z NGO oraz jak podejść do budowania współpraca z sektorem biznesu. Jako ostatni wymiar partnerstwa poznają różne formy partnerstwa wewnątrz-sektorowego.

 

 

Łódzka Akademia Skutecznego Obywatela

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie „Nowe  horyzonty, nowe możliwości – Partnerstwa międzysektorowe drogą rozwoju dla NGO” Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi.


W dzisiejszych czasach budowanie partnerstwo jest kluczem rozwoju dla każdej branży: od gospodarki, poprzez środowiska naukowe, kulturalne aż po organizacje pozarządowe. Zamiast szukać indywidualnej ścieżki do realizacji swoich celów organizacje wybierają strategie rozwoju, które budują na strategicznym i dalekosiężnym włączaniu podmiotów z innych sektorów. Równe i świadome partnerstwa, które dają każdej ze stron osiągnąć większą efektywność w działaniu niż jakby je samemu realizowała, są niezbędne do planowania strategicznego rozwoju organizacji.  

 

Podczas szkolenia uczestnicy poznają różne formy partnerstwa: poznają możliwości, które oferuje sektor administracji publicznej w kontekście  współpracy z NGO oraz jak podejść do budowania współpraca z sektorem biznesu. Jako ostatni wymiar partnerstwa poznają różne formy partnerstwa wewnątrz-sektorowego.
Obok wiedzy, przydatnych i praktycznych informacji i wskazówek uczestniczy będą mieli szanse przez aktywne metody uczestnictwa doświadczyć i wypróbować rożne narzędzia i metody przydatne przy budowaniu partnerstw. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad zbadaniem potrzeb własnej organizacji oraz zrozumienie realiów swojego otoczenia, żeby wypracować jak najbardziej adekwatna strategię zawierania partnerstwa. 

 

Wstępny plan szkolenia:

  1. Poznanie się uczestników i ich organizacji
  2. Zrozumienie partnerstwa (definicje, doświadczenia, potrzeby)
  3. Współpraca z administracją publiczną (możliwości, ramy prawne, zasady współpracy, dobre praktyki, narzędzia)
  4. Współpraca z biznesem (społeczna odpowiedzialność biznesu, jakie korzyści/jakie zagrożenia, różne formy współpracy, oferta współpracy, przygotowanie się do spotkania)
  5. Współpraca wewnątrz-sektorowa (doświadczenia, różne formy: koalicja, federacja...)
  6. Partnerstwo w praktyce, jak dobrać odpowiednią formę do moich potrzeb
  7. Transfer zdobytej wiedzy, planowanie strategii dla tworzenia partnerstw dla mojej org.
  8. Podsumowanie szkolenia


Szkolenie dopasowane zostanie do uczestników szkolenia za pomocą określenia oczekiwań z formularza zgłoszeniowego. Termin szkolenia:  5 grudnia  2012    od 9.00 do 17.00


Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym) 
Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych z Łodzi głównie dla organizacji nowych i mających krótki staż aktywnego działania. Organizatorzy pokrywają koszt wyżywienia i materiałów szkoleniowych.


Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza on-line:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dERrVnU2dGplRHVRQWVhc3ZqYV9jTnc6MA


do dnia 27.11.2012. Formularze dostępne też na stronie www.lcobywatelskie.blogspot.com


Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane w najbliższy dzień roboczy od daty zakończenia naboru i nie później niż 5 dni przed planowanym szkoleniem.Chcesz poczytać o Programie przed szkoleniem? Zajrzyj na  www.lcobywatelskie.blogspot.com W razie pytań związanych ze szkoleniem – proszę o kontakt po nr tel. 793903066  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.