Drukuj

W związku z realizacją przez Fundację Instytut Działań Twórczych wraz z Urzędem Miasta Łodzi projektu „Nie peniaj, zmieniaj!” ogłaszamy otwarty nabór do zespołów roboczych ds. opracowania założeń do polityki młodzieżowej dotyczącej obszaru partycypacji , kultury i edukacji młodzieży. Zapraszamy organizacje z Łodzi, działające w obszarze młodzieży.


 

Głównym celem projektu jest zwiększenie partycypacji społecznej młodzieży oraz instytucji z nią pracujących, na rzecz wypracowania strategii miasta w zakresie polityki młodzieżowej. W ramach projektu działa 15 Klubów „Nie peniaj!”, zrzeszających ponad 200 młodych osób. Wypracowane przez nich rekomendacje są podstawą do stworzenia przez organizacje i instytucje strategii miasta na rzecz zmian, wspierających rozwój młodzieży w Łodzi.

 

W związku z tym pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w zespołach roboczych, które mają za zadanie w przeciągu najbliższych 3 miesięcy wypracować dokumenty, będące podstawą polityki miasta w ww. obszarach.

 

Kogo zapraszamy?

1.Osoby pracujące z młodzieżą - znające jej potrzeby, możliwości, ograniczenia.

2.Działające w organizacjach pozarządowych lub placówkach oświatowo-kulturalnych.

3.Pragnące wpłynąć na kierunek wspierania aktywności młodych ludzi w Łodzi, poprzez wypracowanie materiałów stanowiących podstawę do spisania dokumentów strategicznych miasta.

4. Zainteresowane nawiązaniem partnerstw na rzecz wspólnych działań (np. poprzez utworzenie KDO) .


Jak wygląda praca nad dokumentami w praktyce?

 

Orientacyjna data rozpoczęcia prac zespołów: 18.02.15


W celu przyłączenia się do prac grup prosimy wypełnić załączony formularz,do pobrania TUTAJ oraz przesłać go na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31.01.2015

W razie pytań – prosimy również o kontakt mailowy.


Więcej o projekcie:

http://zmieniaj.org/obywatele-dla-demokracji.htmlhttp://zmieniaj.org/obywatele-dla-demokracji.html

Oraz na naszym Fan Page nie peniaj zmieniaj

 

Lider projektu

Fundacja Instytut Działań Twórczych

Ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 w Łodzi


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG